Jdi na obsah Jdi na menu
 


Na tomto místě se můžete anonymně ptát na různé dotazy týkající se psychiky v těhotenství, budeme se snažit Vám co nejrychleji odpovědět .

 

Pokud Vás zajímá problematika prožitků ženy v těhotenství, pravděpodobně Vás bude zajímat i problematika porodu a poporodního období :-) To je moc dobře, protože člověk by měl být aktivní a jít ve svém životě do hloubky. Ostatně celé toto životní období je pro každou ženu velkým mezníkem a životním uzlem...

 

A proč Vám toto píši? Nově jsem totiž založila stránky Obejmutí po porodu. Jakožto porodní asistentka jsem si všimla, že se ženám po porodu věnuje málo pozornosti. Vše se točí kolem miminka, ale co žena?

aha.jpg

Pokud Vás zajímají témata jako jak zpracovat svůj porodní zážitek, jak navázat kontakt se svým tělem, co to je kontaktní rodičovství, přírodní podpora zdraví po porodu, sexualita po porodu a další, mrkněte sem: http://obejmuti-po-porodu.cz/

NEBO MŮŽEME BÝT V KONTAKTU I NA FACEBOOKU: https://www.facebook.com/ObejmutiPoPorodu/

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Hysterie

Alena,11. 6. 2018 13:33

Dobrý den, mám problém s nezvladatelným vztekem a ž agresí vůči sobě i svému partnerovi. Trvá to již 3roky. Začalo to v těhotenství s prvním chlapečkem (moje již 2.těhotenství po 9ti letech), v období kojení se vše zhoršilo a nyní jsem opět těhotná již 30tt a záchavty jsou větší, nezvladatelné a odnášejí to i děti. Jsem z toho zoufalá a plná pocitů viny. Manžel se uzavírá, což je přirozené a jsme si čím dál vzdálenější. Na psychiatrii mi řekli, že jde o vyčerpání a změny hladiny hormonů. Tomu rozumím (jak díky mé profesy, tak zkušenostem...).
Snažím se na v sobě najít nezpracovaná témata...vím, že je toho ještě hodně, ale čím víc pátrám, tím víc výčitků mám. Je to jak začarovaný kruh, ze kterého nejde ven. Už několik let jsem opravdu vděčná i za ten prchavý okamih opravdové radosti...po kterém následuje hluboká deprese smutek a pocity viny. Stavy úzkosti jsou již neprosto přirozené - tím jsem trpěla od malinka, ale ne tak intenzivně.
Bohužel nemáme finance na terapie anebo je mít "nechceme"...mám pocit, že jsem všem k smíchu a lhostejná. Nevyznám se v sobě a potřebuji z toho kruhu sebelítosti a agresivity vystoupit.Zkoušela jsem bylinky, změnu stravy, jógu, kurzy pro ženy...čím víc se snažím, tím je to horsí.
Můžete mi něco poradit?

Re: Hysterie

Eva,14. 6. 2018 11:46

Dobrý den, paní Alenko,
děkuji Vám za Vaše psaní. Je moc dobře, že se na sobě snažíte pracovat a mít svoje emoce pod kontrolou a cítit se v harmonii. Víte, já nejsem psycholot a ani psychiatr, ale porodní asistentka. Všechny moje rady k Vám jsou tedy čistě moje osobní a laické. Určitě bych Vám doporučila se obrátit na nějakou kontinuální pomoc... vím, že to finančně není asi jednoduché, ale v tomto případě by to měla býti priorita. Ráda Vám doporučím odborníky, kteří se zabývají mateřstvím a i psychologií (mají odborný přehled o obojím, jsou vystudovaní psychologové). Mgr. Johanka Kubaňová (porodní asistentka i psycholožka), Mgr. Kristina Zemánková Neubertová (porodní asistentka i psycholožka), Mgr. Danuše Jandourková - psycholožka orientovaná na mateřství, Mgr. Eliška Kodyšová, Ph.D. taktéž. Zkuste si tyto ženy najít na internetu a některou oslovit. Věřím, že Vám pomohou. Určitě bude potřeba být v osobním kontaktu. Paní Aleno, je moc dobře, že svojí situaci řešíte, to je první krok :-). Je potřeba, aby Vám někdo pomohl s emocemi umět zacházet, pracovat s nimi a to bez pocitu studu. Každý člověk na sobě pracuje, nějak se vyvíjí. Nechtějte od sebe najednou moc...jděte po maličkých krůčcích. Soustřeďte se také na své miminko v bříšku, zkuste být v siutacích, které Vám pomáhají se uvolnit (příroda, poslech hudby). Velmi dobře také pracuje koncept uklidňujících afirmací... Držím Vám palce, ať se vše zlepší, Eva

Partner nechce miminko

Eli,31. 5. 2018 16:13

Dobrý den,
dnes mi bylo potvrzeno těhotenství, jsem ve 2. měsíci. S přítelem jsme miminko neplánovali, ale přesvědčil mě, abych přestala brát antikoncepci, že si sám bude dávat pozor. Nicméně i přes to se mi podařilo otěhotnět. Je mi 24 let, mám vystudovanou vysokou školu, nyní ještě studuji na navazujícím studiu a zároveň pracuji na poloviční úvazek. Přítel je o rok starší, se studiem a prací je na tom stejně. Zpočátku byl z těhotenství překvapený, ale byl rád a těšil se. Poté se mu to zřejmě rozleželo více v hlavě a začal mít strach, zda to vše zvládneme jak finančně, tak psychicky. Partnerova rodina ho od rodičovství odrazuje, chtějí, aby si ještě užíval života, cestoval, neměl žádné starosti. Rozumím tomu, ale zároveň se cítím na dítě připravená a nerada bych těhotenství ukončovala. Partner mě však již několik týdnů přemlouvá k interrupci. Téměř se mnou nekomunikuje, nedotkne se mě, případně na mě jen křičí a vysvětluje, jak mu dítětem zničím život, zahodí všechny plány, které měl a nebude si moct užívat svobodného života, bude nucený najít si práci aby nás uživil. Ačkoliv rodina nám nabídla pomoc a vlastní bydlení máme.
Dalším problémem je, že za týden odjíždí na 4 měsíce do ciziny za prací. Po návratu slíbil, že se nastěhuje a bude se o dítě starat. Ale vidím, že je to pouze nucené, nikoliv chtěné. Dopředu mi bylo oznámeno, že nebude šťastný a ať nepočítám s tím, že mi to bude dávat najevo. Omlouvám se za tak dlouhou zprávu, ale potřebovala jsem to někomu sdělit. Jsem už psychicky hodně vyčerpaná a ačkoliv bych si to malé ráda nechala, nechci ho přivézt na svět do nešťastné rodiny. Snažím se si i říkat, že bych to dokonce mohla zvládnout sama, a i tak být doboru mámou.
Děkuji

Re: Partner nechce miminko

Eva,1. 6. 2018 15:03

Dobrý den, Eli,
děkuji Vám za Vaši zprávu. Je moc dobře, že jste se s tím svěřila, proto tady také tyto stránky jsou!
Z Vašeho psaní cítím, že Vy byste miminko chtěla, cítíte se na něj zabezpečená, nevnímáte to jako velký kotrmelec v životě. Jiné prožívání nyní má Váš partner. Víte, každý z páru může informaci o příchozím miminku vnímat jinak a každý potřebuje svůj prostor. Proto by bylo moc dobře, kdybyste si o tom třeba ještě promluvili (i když už jste to dělali). Zkuste si dát za cíl dospět k nějakému řešení. Řešením může být i cesta... například čas na rozmyšlenou, pravidlo, že jeden druhého nebude do ničeho nutit, právo mít svůj názor. Na druhou stranu ale také mít právo na důstojnost. Bylo by nepříjemné, aby s Vámi partner zacházel s nějakým nátlakem či psychickým zastrašováním či vyhýbáním se fyzického kontaktu. Pokud to cítíte tak, že by Vám bylo lépe v současné době na neutrální půdě, můžete zkusit nějakou dobu být u rodičů. Zkuste být hodně v přírodě, být sama se sebou, přemýšlet, nechávat myšlenky volně plynout... Zkuste si projít všechna možná řešení situace... řiďte se hlavně svým srdcem! Nebo se také můžete podívat na stránky hnutí Nesoudíme, pomáháme. Ti se této problematice zvažování těhotenství věnují. Eli, je to těžké rozhodnutí, ale je to proces, cesta... přeji Vám, abyste dospěli ke společnému rozhodnutí a abyste byla v klidu. Moc Vás zdravím, Eva

Sex

KATKA ,26. 4. 2018 11:15

Dobrý den . Jsem 11 týdnu těhotenství a moje chuť na sex není taková , jaká byla než jsem otěhotněla . Můj partner nedokáže pochopit , že ty chutě teď nemám a vyžaduje sex každý den , je nepříjemný když sex odmítám . K tomu po posledním sexu jsem začala špinit a můj gynekolog mi doporučil půst . Přítel je bez sebe , proč nemůžeme , že moc poslouchám doktora a bohužel má potřebu mít každý den sex. Řekl mi ,, pokud se ti to nelíbí tak odejdi ". Miluju jo a nevím co mám dělat . Zda počkat a doufat ,že to pochopí a nebo odejít ?

Re: Sex

Eva,17. 5. 2018 15:12

Dobrý den, paní Katko,
v těhotenství dochází ke změnám hormálních hladin a je tedy velmi časté, že se tak proměňuje i sexualita. Každá žena na to regauje jinak a je dobré poslouchat své tělo a vnímat se. Partnerská sexualita by měla být postavena na důvěře, respektu a něžnostech. Pokud to takto u Vás není, asi není ideální v tom v těhotenství pokračovat. Chápu, že se cítíte zmatená a nevíte, jak situaci vyřešit. Asi nejlepší rada z mé strany je si o tom s partnerem promluvit. Říci mu, jaké máte pocity a potřeby. Těhotenství je období velmi citlivé. Může pomoci mu dát také přečíst nějaký článek od odborníka na internetu na toto téma...

Odpověď pro Martinu

Eva,23. 4. 2018 12:25

Dobrý den, paní Martino,
abych se přiznala, tak přesně nevím... myslím si,že zrušení odpoledních směn pracovní právo neřeší. Vše asi bude záviset, jak se spolu domluvíte se zaměstnavatelem.
Pokud byste si chtěla býti jistá v zákoně, zkuste právní poradnu například na stránkách Liga lidských práv. Eva

Hello

Robertmirty,20. 4. 2018 4:34

Ranní a odpolední

Martina,18. 4. 2018 5:08

Dobrý den, pracuji už sedm let v třísměnném provozu a nyní jsem již v šestém týdnu a zajímalo by mě, jestli mám právo krom zrušení nočních směn také zrušení odpoledních směn. Abych měla pouze denní, tedy jednosměnný provoz, chodila domů ve stejnou dobu, kontroly mohla vyřizovat po práci atd. Předem děkuji za odpověď.
Martina Dudziková

dotaz na psychiku v šestinedělí

Markéta,29. 1. 2018 17:55

Dobrý den,
obracím se na Vás s dotazem ohledně šestiedělí. S mým prvním děťátkem jsem zažívala toto období velmi bolestně. Žijeme v jedné domácnosti s tchýní a tchánem z kterých mám neustále strach(jsou velké autority). Tchýně mi maličkého po narození pořád brala, naznala že je potřeba ho přebalit, tak ho rpostě vzala a šla ...a já se nezmohla na nic, přišlo mi neslušné jí odporovat ale vnitřně mě to hrozně hnětlo. Zároveň mi říkala jak jsem špatně vychovaná, že se špatně starám o manžela atd (když jsme přijeli z porodnice tchán se neustále ptal co budu vařit, na to že si potřebuji odpočnout nikdo nebral moc ohledy kromě manžela, ale toho zase tchán brzo vyhnal stříkat broskve, protože to bylo v jeho očích důležitější než aby byl se mnou a s malým). Nakonec jsem skončila v péči psychiatra ale myslím si, že to bylo jen tchýninou manipulací. Brala jsem asi 4 měsíce antidepresiva, která mi nepomohla ani trochu. U tchýně je těžký každý den.Prostě se u nich necítím dobře, což trvá. Manžel tráví hodně času na stavbě a rozhodli jsme se pro druhé miminko. Myslíte, že je v pořádku, že jsem mu navrhla, že bych šestinedělí tentokrát chtěla prožít v klidu u svých roidčů ?

Re: dotaz na psychiku v šestinedělí

Eva,9. 2. 2018 10:24

Dobrý den, paní Markéto,
děkuji za Vaše sdílení. Je skvělé, že vše umíte popsat a tušíte - víte, odkud pramení Vaše psychické nepohodlí. Moc ráda bych Vás touto cestou podpořila v tom, abyste se opravdu zachovala tak, že budete v prostředí, které Vás plně podpoří. To znamená, být po porodu miminka tam, kde se budete cítít moc dobře. A k tomu je potřeba být respektován, být opečován, být pochopen, být milován... :-). Pokud máte se svými rodiči hezký vztah, určitě to tak udělejte. Moc se Vám uleví a vše bude lepší. Protože naše psychická pohoda pak ovlivňuje také i vztah k nám samotným, k miminku, k partnerovi. Z toho, co píšete se zdá, že Váš partner je chápající muž, ale je asi také zavázán svým rodičům. Určitě i pro něj bude dobré, když se časem osamostatníte a jestli chápu dobře, tak již stavíte domek. Mějte se moc hezky a opravdu, v tomto buďte sobecká! Je to pro Vaše zdraví a vlastně pro zdraví celé rodiny!!! Eva

proplakané noci někdy i dny

Dana,4. 11. 2017 7:41

S manželem se známe poměrně dlouho a náš vztah nebyl vždy idylický, ale tak normálně. Před nedávnem jsme se rozhodli vzít a hned pak si pořídit miminko. Hned se povedlo a tím se vše změnilo. Partner začal téměř každý víkend lítat celé noci po hospodách a diskotékách (hned po svatbě), vrací se ráno a doma pak jen spí (někdy si po příchodu také vynucuje sex). Na žádnou práci ani nesáhne. Mě naopak neustále napadá za to, že prý nic nedělám (ono mi to moc nejde, večer mi bývá často špatně a nebo jsem po příchodu z práce prostě jen strašně unavená), on chudák nemá navařeno, vyžehleno, naklizeno a špinavého prádla je taky pořád plný koš. Prý nevěděl, že těhotenství znamená naprostou neschopnost. Byla jsem už za těhotenství několikrát nemocná a on se o mě vůbec nestaral, když to nešlo jinak volala jsem svým rodičům, ať přijedou. Navíc mi říká, že se mám na sebe podívat, jak jsem ošklivá a tlustá a jestli chci k porodu jít jak vorvaň. Bohužel jsem ten typ, co nejvíc nabere v prvních týdnech, teď už jsem skoro dva měsíce nic nepřibrala. Když jsem sama pořád jen pláču a někdy už to na mě přijde i v práci. Také mi pořád vyčítá, že vydělávám méně než on a dává mi to za vinu a přitom já od něj nevidím ani korunu, společné hospodaření s penězi si nepřeje, protože ví, že se mi nelíbí, jak moc utrácí (diskotéky, taxíky, drinky a hadříky na to hold něco stojí). Já se snažím šetřit, abych mohla pak nakoupit věci pro miminko. Potřebujeme také (už kvůli miminku) pokračovat v rekonstrukci bydlení (zrekonstruovanou máme jen ložnici), když toto téma zavedu, tak prý nejsou peníze a čas a já jsem moc náročná a jiní žijí i hůř, konec debaty. Miminko miluji a pořád se na něj těším, ale manžela začínám nenávidět. Všude se chlubí, že bude táta a mně je to, vzhledem k jeho chování ke mně, odporné. Nemám kam jít, nemůžu se rozvést, protože jsme manželé krátce a nevím, jak dál. Ani rodiče mi v tomto nepomohou. Bojím se, že můj psychický stav odnese to malé, co mám v bříšku.

Jak mám svého manžela zpátky

Camila Rodela ,15. 9. 2017 18:50

Jak mám svého manžela zpátky
Byl jsem zraněn a srdce zlomené, když se před mým manželstvím před sedmi měsíci objevil velmi velký problém, mezi mnou a mým manželem. tak hrozné, že vzal případ k rozvodu. řekl, že nikdy nechtěl zůstat se mnou znovu a že už mě nemiluje. Takže vycucoval z domu a udělal mě a mé děti procházet silnou bolestí. Snažil jsem se všem možným prostředkům, abych ho vzal zpátky, po tom hodně prosil, ale to všechno neuskutečnil. Potvrdil, že se rozhodl a nikdy mě nechtěl vidět znovu. Jednoho večera, když jsem se vrátil z práce, potkal jsem svého starého přítele, který se zeptal svého manžela. Tak jsem mu vysvětlil všechny věci, a tak mi řekl, že jediný způsob, jak mám svého manžela vrátit, je navštívit kouzelník, protože pro něj opravdu pracoval. Takže jsem nikdy nevěřil kouzlu, ale neměl jsem jinou možnost, než abych následoval jeho radu. Pak mi dal e-mailovou adresu kouzelníka, kterého navštívil. ogagakunta@gmail.com. Takže následujícího rána jsem poslal e-mail na adresu, kterou mi dal, a kouzelník mě ujistil, že budu druhý den vrátit mého manžela. Co úžasné prohlášení !! Nikdy jsem nevěřil, takže mluvil se mnou a řekl mi všechno, co potřebuji udělat. Pak příštího rána, tak překvapivě, můj manžel, který mě nezavolal za posledních 7 měsíců, mi dal výzvu, aby mi informoval, že se vrací. Tak úžasný!! Tak se vrátil tentýž den, s velkou láskou a radostí, a omluvil se za svou chybu a za bolest, kterou způsobil mně a mým dětem. Od té doby byl náš vztah nyní silnější než jak to bylo předtím, pomocí kouzelníka. Takže já vám poradím tam, pokud máte nějaký problém kontakt ogagakunta, dávám vám 100% záruku, že vám pomůže .. Pošlete mu e-mail na adresu: ogagakunta@gmail.com nebo zavolejte a co ho napište na +2348069032895

philipmosesoko@gmail.com

jacira,9. 9. 2017 11:54

Úžasné svědectví o kouzelníku, které mi přivedlo mého manžela. Jmenuji se Jacira, já jsem rodák z Walesu, ale bydlí zde v češtině a já jsem šťastně ženatý s krásným a pečujícím manželem s dítětem . Velmi velký problém se objevil v mé rodině před několika měsíci, mezi mým manželem a já, tak strašným, že přišel k soudu pro rozvod, řekl, že nikdy nechtěl zůstat se mnou znovu, už mě miluješ, a tak jsem z domova vytáhl své věci a udělal mě i mému dítěti hroznou bolestí, snažil jsem se všech možných prostředků, abych ho vzal zpět, po tom, co jsem moc žertoval, ale to všechno bezvýsledně potvrdil že se rozhodl a nikdy mě nechtěl vidět znovu. Takže jeden večer, když jsem se vrátil z práce, jsem se setkal s mým starým přítelem, který se zeptal mého manžela. Tak jsem jí vysvětlil každou věc, tak mi řekla, že jediný způsob, jak můžu vrátit mého manžela, je navštívit kouzelnické kolečko, protože to opravdu fungovalo i pro ni, takže jsem nikdy nevěřil ale neměla jsem jinou možnost, než se řídit její radou, a pak mi dala e-mailovou adresu kouzelníka, kterou navštívila před několika měsíci, drujiagbeblacktemple @ gmail.com. Takže příští ráno jsem poslal e-mail na adresu, kterou mi dala, a kouzelník, který mi odpověděl, mě ujistil, že dostanu svého manžela zpátky do dalších 72 hodin, co je úžasné prohlášení !! Nikdy jsem nevěřil, takže mluvil se mnou a řekl mi všechno, co potřebuji udělat. Pak příští tři dny, tak překvapivě, že můj manžel, který mě nevolal za minulý měsíc, mě zavolal, aby mě informoval že chce, aby mě a můj kluk doma, Tak úžasné! Tak jsem se vrátil domů ten stejný týden, s velkou láskou a radostí, omluvil se za svou chybu a za bolest, kterou způsobil mně a mému dítěti. Pak od toho dne byl náš vztah silnější než jak to bylo předtím, díky tomuto člověku jsem teď velmi šťastný, takže ti budu radit, abych laskavě navštívil tentýž webový server drujiagbeblacktemple@gmail.com, pokud jsi v takovémhle stavu, nebo máte nějaký problém související s manželskou depresí. Takže díky Dr. ujiagbe za to, že jsem přivedl svého manžela a opět přinesl mé rodině velkou radost, jste skvělý pán pane.

Strach zda to vyjde

Zuzana,23. 8. 2017 11:32

Dobrý den, mám za sebou těhotenství v rohu děložním a 2. pokusy IVF. Ten 3. vyšel. S manželem jsme zažili ten nejkrásnější okamžik, společně to obrečeli. Já byla však šťastná jen malou chvilku, hned jsem se začala bát, zda bude miminko dobře uložené nebo se něco nepokazí. Jsem z toho na nervy! Test jsem si udělala pouze jednou, na krev jsem šla druhý den a hodnota byla přes 6 tisíc (byla jsem pravděpodobně 5 tt+1). Na ultrazvuk jdu až 6.9. a nevím, jak to čekání vydržet. Mám snad těhotenské testy opakovat a chodit na Hcg jako samoplátce? Myslím, že by mě to stejně neuklidnilo...moc si přeju být v pohodě. Vždyť mi nic není, není důvod se obávat, tak proč to nejde?

theangledsolution@gmail.com

fatima,6. 7. 2017 18:30

DÍKY K VELKÉM DR DR NEBEZPEČNÉ PRO ROZŠIŘENÍ MŮJ PROBLÉMŮ JEHO EMAIL JE (drsunnydsolution1@gmail.com
Moje jméno je slečna Fatima, byla jsem manželkou s mým manželem po dobu 5 let, že jsme spolu žili šťastně spolu, a to až do doby, než cestoval do Austrálie na služební cestu, kde se setkal s touto dívkou a od té doby nenávidí mě a děti a miluju Jen ona. Tak když se můj manžel vrátil z cesty, řekl, že nechce, aby mě a mé děti znovu viděli, a tak nás vyhnal z domu a teď se chystá do Austrálie, aby viděl tu druhou ženu. Takže já a moje děti jsem teď byla tak frustrovaná a já jsem jen zůstal se svou maminkou a nebyl jsem se zacházet dobře, protože moje matka se oženil s jiným mužem po smrti mého otce, takže muž, kterého se provdala, se jí nelíbilo dobře, A moje děti byly tak zmatené a já jsem hledal způsob, jak dostat svého manžela zpět domů, protože ho miluji a miluju tolik, takže jeden den, když jsem procházel na svém počítači, jsem viděl svědectví o tomto kouzelním kolečko DR Sunny, svědectví Sdílená na internetu dámou a to mě působivě zapůsobilo, taky si myslím, že to vyzkouším. Zpočátku jsem byl strach, ale když jsem si myslel, co já a moje děti procházejí, tak jsem ho kontaktoval a on mi řekl, aby zůstal klidný jen 24 hodin, že se můj manžel vrátí ke mně a ke svému nejlepšímu překvapení jsem dostal volání Od svého manžela druhý den se ptala po dětech a volala DR Sunny a řekl, že se vaše problémy řeší moje dítě. Tak to bylo to, jak mám svou rodinu zpátky po dlouhém stresu brzdit špatnou paní tak se všemi těmi pomoci od DR Sunny, chci vás všichni na tomto fóru se ke mně připojit, abych řekl obrovské díky DR Sunny a já Také rady pro každého v takových nebo podobných problémech nebo jakýkoli druh problémů by se měl také obrátit na jeho e-mail) (drsunnydsolution1@gmail.com) je řešením všech vašich problémů a problémů v životě. Opět jeho e-mailová adresa je (drsunnydsolution1@gmail.com)

JE ZVLÁŠTNÍ V NÁSLEDUJÍCÍ SPELL.

(1) Pokud chcete, aby vaše ex zpět.

(2) pokud máte vždycky špatné sny.

(3) Chcete-li být ve vaší kanceláři povýšeni.

(4) Pokud chcete, aby ženy / muži běhali po vás.

(5) Pokud chcete dítě.

(6) Pokud chcete být bohatí.

(7) Pokud chcete, aby váš manžel / manželka byl vaším navždy.

(8) Pokud potřebujete finanční pomoc.

(9) Jak jste byli scammed a chcete získat zpět ztracené peníze.

(10), pokud chcete zastavit rozvod.

(11), pokud chcete rozvodit svého manžela.

(12), pokud chcete, aby vaše přání byla udělena.

(13) Těhotenské kouzlo otevírat dítě

(14) Zaručte, že vyhrajete znepokojující soudní případy a rozvod bez ohledu na to, jakou fázi

(15) Zastavte manželství nebo vztah, aby se nerozlouskali.

(16) jestliže trpíte nějakou nemocí (H I V), (RAPORT) nebo jakoukoliv nemoc.

(17), pokud potřebujete modlitby za osvobození pro vaše dítě nebo pro sebe.

Znovu se ujistěte, že s ním budete kontaktovat, pokud máte nějaký problém, který vám pomůže. Jeho e-mailová adresa je (drsunnydsolution1@gmail.com) okamžitě ho kontaktovat .... zavolejte mu číslo nebo co ho napište +2348077620669

Odpověď pro paní Lenku

Eva,14. 5. 2017 22:56

Dobrý den paní Lenko,
určitě Vám nemohu o Vašem zdravotním stavu radit takto na dálku přes internet, zkuste vyhledat svého ošetřujícího gynekologa nebo porodní asistentku (www.unipa.cz - mapa porodních asistentek) a vše osobně zkonzultovat. Co se týče možné rady na anémii (souvisí s únavou, malátností, bušením srdce, dýchavičností, bolestmi hlavy atd.), bych Vám ze své zkušenosti doporučila několik možností: železitý nápoj Floradix (DM drogerie nebo lékárna) - je čistě přírodní, nemá vedlejší účinky na trávení a mám s ním velmi dobrou zkušenost, je to životabudič :-) Dále můžete vyzkoušet užívat odvar z kopřiv nebo chlorellu, zelenou řasu. Ale znovu opakuji, že je vhodné vše řešit osobním setkáním s odborníkem, Eva

Odpověď pro Danu

Eva,17. 4. 2017 11:07

Dobrý den Dani,
děkuji Vám za Vaši zprávu. Je moc dobře, že jste se dokázala otevřít a svěřit se svými pocity. To je totiž vždycky první krok. Víte, těhotenství je často velmi mylně označováno za nejkrásnější období v životě ženy. Je to čas, kdy je kolem ženy hooodně změn a každá na to reagujeme jinak. Je to také čas změn pro partnery, o tom se také moc nehovoří. Muži často změny ve svém životě nechávají skryté (svoje pocity, které se k tomu váží). Paní Dano, přemýšlela jsem o Vaší situaci a myslím si, že by bylo nejlepší si s někým o tom popovídat osobně. Velmi ráda bych Vám předala kontakt na paní Mgr. Elišku Kodyšovou, která je psycholožka orientovaná na problematiku rodičovství a i těhotenství. Zkuste jí oslovit na tomto emailu: eliska.kodysova@aperio.cz. Je to také jedna z vůdčích osobností APERIO - sdružení pro podporu rodiny. Myslím si, že by Vám pomohlo si o všem s někým popovídat, pustit v bezpečném prostoru svoje emoce ven a vidět svojí situaci z jiného úhlu pohledu. Podle mne se Vám ve Vaší situaci zrcadlí také negativní zážitky z minulosti, které mohou způsobovat nepřiměřený stres. Dále bych Vám doporučila chodit často do přírody, nechávat své myšlenky plynout, nebo si psát deník. Zajít na masáž, nebo si vyhledat nějakou komunitní - soukromou porodní asistentku. Také nezapomínejte na komunikaci s partnerem, to je také velmi důležité. Ale jak asi sama cítíte, vše je lepší řešit přímo v osobním kontaktem s nějakým odborníkem. Posílám Vám hodně sil a energie. Myslete pozitivně, buďte aktivní. Věřím, že vše má své řešení. Jde o to se podívat na svojí situaci a také být v kontaktu se svým miminkem a partnerem. Na nic se ale nemá tlačit. Nyní jste na prvním místě Vy. Tam začněte :-) Eva

Nesnáším svůj jiný stav

Dana,12. 4. 2017 13:21

Ahoj,
asi jsem jedna z mála těhotných, která si toto období neumí užít. Je mi 32 let, jsem podruhé těhotná. V prvním těhotenství jsem byla nešťastná, otěhotněla jsem s člověkem, který se postupem času tak vybarvil, že jsem skončila v centru pro oběti domácího násilí. Nikdy jsem o potratu neuvažovala, věděla jsem, že miminko chci. Dnes mám krásného jedenáctiletého syna. Je šikovný, empatický, bezproblémový človíček s velkým srdcem. Těhotenství bylo jedno velké utrpení, přibrala jsem cca 30 kilo, neměla jsem peníze na výbavičku, partner mi oporou nebyl, všechno jsem "sváděla" na problémový vztah a že si za to v podstatě můžu sama. Dnes mám úžasného partnera, jsme spolu cca 2 a půl roku, se synem si rozumí, mám vše, po čem by žena mohla toužit. Druhé dítě jsme plánovali, ale doktorka mi řekla, že budu mít problém s otěhotněním, tak jsme se začali snažit hned. A ono to téměř hned vyšlo. Nesnáším svůj stav, věčně věků jsem podrážděná, vadí mi, jak tloustnu, vadí mi, že jsem zase na někom závislá, všechno se mi změnilo, mám pocit, že jsem k ničemu, musela jsem jít na neschopenku, vracely se mi záněty moč.mechýře, takže jsem ze dne na den přišla o práci. Vůbec nechápu, jak může někdo napsat, že těhotenství je nejkrásnější období ženy... Mám deprese, půl roku před otěhotněním jsem přestala kouřit, teď jsem v takové fázi, že si denně zapálím, jinak jsem v depresích a utápím se v slzách. Kdybych mohla, tak nejraději někam uteču. Proč mám takové pocity? Proč si neumím jiný stav užít, když mám vše, po čem jsem kdy toužila? Co dělám špatně? Jen podotýkám, že jsem se na miminko těšila a těším se, ale v těhotenství vyloženě trpím. Co mám udělat, aby mi bylo líp?

Děkuji za jakoukoliv reakci.

Odpověď pro paní Ellenu

Eva,8. 4. 2017 11:53

Dobrý den paní Elleno,
děkuji Vám za důvěru, se kterou se na mne obracíte. Víte, chápu Vás, že máte v sobě pocit tíhy a strachu, jestli Vás partner nějak za zády nepodvádí. Strach pramení z naší zranitelnosti, pocitu závislosti na někom. Na druhou stranu ale asi není dobré zjišťovat informace z jeho telefonu, dalo by se to považovat za vstup do soukromí. Váš partner Vám o setkání s bývalou přítelkyní neřekl velmi pravděpodobně ne proto, že by něco zatajoval, ale že tušil, že by Vás tato informace (o setkání) mohla ranit. Myslím si, že nejlepší by bylo si o všem v klidu promluvit, řekněte mu pravdu, co jste zjistila, emoce musí ven... není dobré se přetvařovat, dělat, že se nic neděje a vnitřně velmi trpět! Zvláště ne před porodem. Asi se uděje partnerská výměna názorů, ale puste se do toho, uvidíte, že to pročistí vzduch a uleví se Vám. Před porodem má většina žen zesílenou potřebu mít pocit bezpečí a klidu, zázemí. Proto Vás chápu, že chcete mít jistotu.... ale věřím, že je to spíše o nedobré komunikaci, nedůvěře. Zkuste to vzít spíše s humorem, vše si vyjasněte a zkuste také více na svém partnerství zapracovat... velmi dobré partnerské kurzy pořádají například Denisa a Richard. Mrkněte na to, tam je krásně vidět, jak žena i muž vnímají realitu jinak a jak se dá na partnerství pracovat. Na stránkách mají i nějaké webináře zdarma :-) Eva